Dla kogo lokaty dwu-walutowe?

40 % oszczędności wszystkich Polaków zdeponowanych jest na lokatach. Królują głównie lokaty krótkoterminowe. Wraz z rozwojem sektora bankowego Polacy uczą się korzystać również z innych sposobów inwestowania pieniędzy. Nie mamy tu wcale na myśli inwestycji alternatywnych w postaci złota, surowców czy dzieł sztuki. Nasi rodacy wciąż za bezpieczne inwestycje uważają te związane z bankiem, objęte Funduszem Gwarancyjnym. Dlatego też sporym zainteresowaniem w niedalekiej przyszłości mogą cieszyć się lokaty dwu-walutowe. Czym jednak są, czy można na nich zarobić? O tym poniżej. 

Lokata dwu-walutowa przy zachowaniu tradycyjnych właściwości lokat bankowych, daje możliwość inwestowania w waluty. Trzeba jednak już na wstępie powiedzieć, że lokaty dwu-walutowe nie są tak bezpiecznym produktem finansowym jak tradycyjne lokaty bankowe. Z inwestowaniem w ten produkt bankowy wiąże się spore ryzyko. Z przyczyn obiektywnie niezależnych od nas samych i naszej wiedzy lokata dwu-walutowa może przynosić wyłącznie same starty. Wszystko zależy od kursu wybranej waluty na jaką założyliśmy lokatę. Pieniądze do banku wpłacamy w polskich złotych, które już na wstępie są oprocentowane. Następnie należy wybrać walutę na, którą chcemy przewalutować wpłacone środki.

Lokaty dwu-walutowe dla zamożniejszych

Banki w większości wymagają wpłacenie określonej kwoty na lokaty dwu-walutowe. Ta określona kwota, czyli limit od którego można zacząć zabawę z lokatą dwu-walutową jest niemała. Najczęściej kwota ta oscyluje na poziomie 20 tysięcy złotych. W chwili obecnej istnieją raczej małe szanse na to by móc założyć lokatę na minimum 1000 zł. Lokata dwu-walutowa zwykle zakładana jest na okres jednego roku.

Wybór lokaty dwu-walutowej jest korzystniejszy ze względu na wyższe oprocentowanie w porównaniu do lokat tradycyjnych. W chwili obecnej najwyższe oprocentowanie dla lokat rocznych wynosi 4 %. Lokaty dwu-walutowe są w stanie wygenerować nawet dwukrotnie wyższe oprocentowanie. W efekcie na tym produkcie zyskać możemy nawet 8 % oprocentowania.

Należy jeszcze wspomnieć, że pieniądze z lokaty zostaną przewalutowanie dopiero wtedy gdy waluta osiągnie ustalony wcześniej w umowie kurs. Gdy kurs nie zostanie osiągnięty pieniądze wracają do Klienta, oczywiście wraz z odsetkami w walucie na jakiej lokata została założona.

Lokaty dwu-walutowe są więc bardzo ciekawym rozwiązaniem. Trzeba jednak mięć na uwadze ryzyko związane z kursem walut. Kurs waluty zapisany w umowie z bankiem, na lokatę zawartą dwa miesiące temu może być w bieżącym dniu zdecydowanie wyższy. Zysk z lokaty dwu-walutowej może być naprawdę całkiem przyzwoity o ile przyłożymy się do skonstruowania dobrej umowy z bankiem. Wejdź po kredyt ranking na http://www.ekredytowymarket.pl, w przyszłości taka strona może Ci się przydać.