Kredyty gotówkowe - na ile zaciągać takie zobowiązania?

1 19
Pomimo szerokiej oferty banków odnośnie kredytów gotówkowych wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie, jaką sumę kredytu wpisać we wniosku. Bardzo często bowiem podczas jego składania pracownicy banku oferują możliwość zaciągnięcia zobowiązania w znacznie większej wysokości, niż pierwotnie klient zamierzał. Tutaj jednakże na pewno należy postępować ostrożnie, ponieważ wyższa kwota kredytu to na pewno o wiele więcej pieniędzy do spłaty i przede wszystkim wyższa rata miesięczna. Zazwyczaj wnioskując o kredyt gotówkowy zainteresowane osoby mają konkretny cel, na który będzie on przeznaczony. Warto więc określić, jaka suma jest potrzebna, i o taką właśnie wnioskować, nie podwyższając jej tylko dlatego, iż bank jest skłonny przyznać nam więcej. Dobre i tanie pożyczki - portalbankowy.info/, znajdziesz tam również kalkulator rat kredytu.

Dzisiaj bez problemu możemy skorzystać z narzędzi takich jak kalkulator kredytowy. Dzięki nim można sprawdzić, jaką przybliżoną wysokość będzie miała rata miesięczna kredytu. Zazwyczaj aby się tego dowiedzieć, należy w kalkulatorze podać wysokość kredyt, jego oprocentowanie i okres spłaty. Tutaj jednakże należy dokładnie sprawdzić interesujące oferty. Może się bowiem okazać, iż przy wydłużaniu okresu spłaty klient musi się liczyć z podniesieniem oprocentowania. Wprawdzie nie są to zazwyczaj duże różnice, jednakże na pewno w pewnym stopniu mają wpływ na wysokość miesięcznej raty. Na pewno jednak wart rozpatrzyć wiele ofert, aby dzięki temu była pewność wyboru jak najlepszej. Wiele banków oferuje dzisiaj klientom, na przykład przed świętami Bożego Narodzenia, tak zwane kredyty promocyjne. Mają one niskie oprocentowanie i bardzo często zerową prowizję. Jednak w wielu sytuacjach takie promocyjne kredyty mają określony maksymalny okres, na jaki są przyznawane. Często jest to 12 lub 18 miesięcy, co powoduje, iż raty miesięczne nie zawsze należą do niskich. Jeżeli więc ktoś przewiduje, iż taka rata mogłaby być dla niego kłopotem, lepiej na pewno wybrać inną ofertę. Być może oprocentowanie i prowizja będą nieco wyższe, jednak mniejsza rata dzięki dłuższemu okresowi spłaty pozwoli na uregulowanie zobowiązania bez większych problemów.

Obecnie w Internecie bez problemu także można znaleźć tak zwane rankingi i porównywarki kredytów. Dzięki temu typu narzędziom szybko można znaleźć kredyt idealnie dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań. Jest to przede wszystkim bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ bez wychodzenia z domu można sprawdzić oferty kredytowe bardzo wielu banków i skutecznie je ze sobą porównać. Najczęściej także bez problemu można na takiej stronie złożyć wniosek online o przyznanie kredytu.