Konsolidacja kredytów – jakie dokumenty?

Często załatwianie formalności kredytowych w banku nie kojarzy nam się zbyt dobrze i wolelibyśmy tego uniknąć. Niestety chcąc wziąć kredyt konsolidacyjny, albo jakikolwiek inny, nie da się tego uniknąć. Warto więc przygotować wcześniej niezbędne dokumenty, aby konsolidacja przebiegła sprawnie, szybko i bez większego stresu. Na początek warto sprawdzić oferty różnych banków a także zadbać o jak najlepszą zdolność kredytową. Tymi sposobami mamy szansę uzyskać jak najtańszy kredyt. Skonsolidować możemy takie kredyty jak: kredyt gotówkowy, samochodowy, hipoteczny, ratalny, kartę kredytową, limit na koncie, a także bieżące rachunki, zobacz ranking oraz informacje dotyczące uzyskania takiego kredytu na https://www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne.

Najważniejsze dokumenty kredytobiorcy.

Żadnego kredytu nie otrzymamy bez dowodu osobistego. Dlatego tak istotne jest by sprawdzić czy nasz dowód jest wciąż ważny. Ważność dowodu to 10 lat, a za posiadanie nieważnego dowodu osobistego możemy zostać obciążeni karą grzywny. Tak więc aktualny dowód osobisty potwierdzający naszą tożsamość, to podstawowy dokument o który zostaniemy zapytani w banku. Nie mniej istotne są informacje dotyczące naszych dochodów: jaka jest ich wysokość, gdzie pracujemy i na jaką umowę. Te wszystkie dane należy rzetelnie udokumentować bo od nich zależeć będzie zdolność kredytowa. Jeśli pracujemy na podstawie umowy o pracę, bank zażyczy sobie zaświadczenie o okresie zatrudnienia i wysokości średniego miesięcznego wynagrodzenia. Takie zaświadczenie wydaje pracodawca. W przypadku emerytów i rencistów istotny będzie ostatni dowód wypłaty świadczenia. Natomiast nieco więcej dokumentów muszą dostarczyć osoby prowadzące działalność gospodarczą. Będą to: wpis do ewidencji działalności gospodarczej (można go pobrać nieodpłatnie ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – CEIDG) albo odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu ze składkami i podatkami.

Co chcemy skonsolidować?

Niezwykle istotną kwestią są również informacje na temat kredytów które chcemy skonsolidować. Dlatego też należy zabrać do banku wszystkie umowy kredytowe , a także informacje o spłacie poszczególnych zobowiązań. Pomocny będzie tutaj harmonogram spłat albo zaświadczenie z danego banku o aktualnym zatrudnieniu. Rzetelne przygotowanie się do wizyty w banku na pewno skróci czas załatwiania formalności i pozwoli na szybsze otrzymanie konsolidacji kredytów. Właśnie na tym powinno nam najbardziej zależeć, bo od tego zależy jak szybko będziemy mogli spłacać niższą ratę, a nasza sytuacja finansowa zacznie się poprawiać.