Dlaczego kredyt gotówkowy?

dollar 517113 640
Jeśli potrzebujemy pilenie określonej kwoty pieniędzy, a nie mamy czasu na jej uzbieranie, to dość dobrym rozwiązaniem może się okazać popularny kredyt gotówkowy, który z założenia może być przeznaczony na dowolny cel konsumpcyjny. Kredyt taki wiąże się rzecz jasna również z dodatkowymi kosztami, ponieważ bank nalicza odsetki, ale w zamian możemy realizować wydatki niemal od ręki. W przeciwnym przypadku trzeba by czekać aż uzbiera się potrzebna suma.

Dla kogo kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bardzo popularny, ale aby go otrzymać, trzeba spełniać pewne warunki, zwłaszcza jeśli chodzi o większe sumy. Inaczej mówiąc trzeba posiadać zdolność kredytową. Chodzi o to, aby móc się z obowiązków, czyli terminowej spłaty kredytu wywiązać. Bank sprawdza przede wszystkim, czy posiadamy odpowiednie dochody, które zapewnią źródło środków do spłaty rat kredytu. Potrzebne więc będzie zaświadczenie o dochodach. Druga sprawa to zabezpieczenie kredytu, w razie gdybyśmy nie mogli go spłacać. Może to być zabezpieczenie majątkiem, poręczenie drugiej osoby, albo też ubezpieczenie kredytu. Opcje te mogą być także łączone. Bank sprawdzić może również naszą historią kredytową w BIK. Z pewnością ważne jest uregulowanie z tego względu wcześniejszych zobowiązań, gdyż bank prędzej powierzy środki komuś, kto wcześniej wywiązywał się ze spłaty długu terminowo.

Koszty i inne aspekty

Kredyt wiąże się z kosztami. Wpływa na nie przede wszystkim oprocentowanie, ale może się do nich też zaliczać jednorazowa i wynosząca przeważnie kilka procent oplata prowizyjna. Może, gdyż zdarza się, że nie jest przez bank stosowana w celu uatrakcyjnienia oferty kredytowej. Na komfort spłaty wpływa nie tylko niska cena, ale również same warunki spłaty, dotyczące chociażby podstawowej kwestii ilości rat oraz ich wysokości. Dobrze jest w przypadku, kiedy można to dostosować do własnych potrzeb w ustaleniu z bankiem. Kredyt, zwłaszcza na większe sumy warto ubezpieczyć i to nie tylko ze względu na zdolność kredytową. To też zabezpieczeni siebie i swoich bliskich na wypadek niemożności spłacania zobowiązania z powodu zdarzeń losowych. Warto więc zadbać też o to, aby ubezpieczenie jak najwięcej takich wypadków losowych uwzględniało. Jeśli cała decyzja o wzięciu kredytu i różne aspekty z tym związane będą dobrze przemyślane i będzie odpowiednie zabezpieczenie, to kredyt może być bardzo korzystna opcją.